با سلام ، به وبسایت مهندس مهدی اسمعیل نیا کیوی خوش آمدید.
صفحه اصلی
زندگینامه
اشعار
ابداعات و افتخارات
مقالات
اخبار
اقتصادي و اشتغال
آموزش و پرورش
فناوري
مديريت و برنامه ريزي
محيط زيست
ورزش
-
هنر
اطلاعات تماس،ارتباط باما 
 
 
 
فناوری ، زندگی ، مدیریت و برنامه ریزی
در این متن سعی شده به لزوم و مزایای فناوری در زندگی و مدیریت امروز پرداخته شود
نوشته شده توسط مدير سايت 1 در 15/ 8/ 1394 12:51

     انجام هر کاری نیاز به ابزار خاص خود دارد و یقینا یکی از مهمترین ابزارهای زندگی امروز فناوری است و عدم استفاده از آن به معنی انجام کارها بدون ابزار لازم یا بهره گیری کم از فرصت های مشترک میباشد. متاسفانه به دو دلیل اساسی که درزیر بیان میشود معمولا تجربیات فناورانه  به خصوص فناوری اطلاعات در ایران موفق نمی شود  و باعث دلزدگی کاربران واستفاده کنندگان شده است.

1- عدم استفاده از متخصصین مربوطه در مدیریت وتصمیم گیری های  موضوعات فناورانه

2- شکل غلط آموزش دانشگاهی مخصوصا در فناوری اطلاعات که باعث دورتر شدن این فناوری از اهداف پیش بینی شده آن گردیده است و در بسیاری از موارد به جای اینکه باعث سهولت کار شوند موجب سختی کار و سربار اجرایی آن میشوند

     لیکن با فرض اینکه دو مشکل بالا وجود نداشته باشند میتوان به مزایای استفاده از فناوری و به خصوص فناوری اطلاعات در مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرد ، که ساده ترین آن مدیریت اطلاعات محور می باشد که تصمیمات مدیر بر اساس اطلاعات واقعی و عکس العمل های او ،بر اساس عکس العمل های واقعی  و به روز محدوده اثر تصمیم می باشد. متاسفانه مدیریت آمرانه و پیگیرانه به شکل سنتی مدیریت در ایران تبدیل شده است که از دوابزار اصلی فشار و پیگیری مستمر در آن استفاده میشود . فناوری اطلاعات میتواند با بوجود آوردن دو امکان اطلاعات و افزایش دامنه مدیریت کمک فراوانی به مدیران و برنامه ریزان ارائه دهد .

    در کل اولین مرحله حل مشکل اطلاع دقیق از مشکل پیش آمده است و اگر مرحله ابتدایی به درستی انجام نشود مسلما اقدامات بعدی نیز چندان اثر بخش نخواهند بود . فناوری با جمع آوری اطلاعات دقیق و  وسیع و جمع بندی آنها میتواند مهمترین ابزار برای تصمیم گیری و برنامه ریزی باشد.

      در بسیاری از موارد عدم برقراری عدالت نیز به دلیل نبود اطلاعات کافی از بی عدالتی هاست که  فناوری اطلاعات با شفاف سازی امور باعث جلوگیری از بی عدالتی های عمدی یا سهوی نیز میشود.

 

 
نظرات بازدید کنندگان


نام :
ایمیل (مخفی):
نظر :
حاصل 10 تقسيم بر 2 چند است؟ :
 
 
کپی برداری از تمام مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
mahdi_esmailnia@yahoo.com