با سلام ، به وبسایت مهندس مهدی اسمعیل نیا کیوی خوش آمدید.
صفحه اصلی
زندگینامه
اشعار
ابداعات و افتخارات
مقالات
اخبار
اقتصادي و اشتغال
آموزش و پرورش
فناوري
مديريت و برنامه ريزي
محيط زيست
ورزش
-
هنر
اطلاعات تماس،ارتباط باما 
 
 
 
سيستم مديريت و كنترل اينترنتي موتور خانه هاي هوشمند
امروزه فوايد استفاده از سيستم هاي هوشمند موتور خانه به عنوان استفاده بهينه از منابع ارزشمند انرژي كاملا مشخص است
نوشته شده توسط مدير سايت 1 در 30/ 9/ 1394 12:13

تعريف سيستم هوشمند موتور خانه

سيستم هوشمندموتورخانه با استفاده از اندازه گيري حداقل 3 دماي آب رفت ، آب برگشت و دماي بيرون و با استفاده از تنظيمات انجام يافته در دستگاه با مديريت حالت روشن يا خاموش بودن پمپ ها و مشعل ها اقدام به كنترل دماي موتور خانه و محيط هدف مينمايد و ميتواند بابرنامه زماني لازم اقدام به تنظيم دما هاي مختلف در روزهاي مختلف و ساعات مختلف نمايد.

سیستم مدیریت و کنترل اینترنتی

امروزه فوايداستفاده از سيستم هاي هوشمند موتور خانه به عنوان استفاده بهينه از منابع ارزشمندانرژي كاملا مشخص است ، ليكن در مواردي مانند مدارس كه زمان فعاليت مشخصي دارند وحفظ كارايي و نگهداري تجهيزات از اهميت ويژه اي برخوردار است نياز استفاده از اين تجهيزات كاملا احساس ميشود و میتواند باعث صرفه جویی فوق العاده ای در  ثروت ملی مان گاز طبیعی شود . ليكن با توجه به وسعت محدوده و تعداد بالاي مدارس همين طور نياز به مديريت يك پارچه آنها و مشكلات سيستم هاي گذشته وبا توجه به پيشرفت روز افزون دستگاه هاي متصل به اينترنت و وباپايه شبكه در اداره كل نوسازي مدارس آذربايجان شرقي تصميم بر ايجاد امكانات ،مديريت اينترنتي دستگاه هاي مذكور گرفته شد و پس از طراحي پروتكل و سيستم مربوط به همت و طراحی مهندس اسمعیل نیا و همكاري شركت های تولید کننده تجهیزات مذکور مورد استفاده قرار گرفت.


         در اين پروتكل امكان تنظيم و دريافت اطلاعات دستگاه هوشمند موتورخانه بدون آي پي ثابت ممكن است با توجه به يكطرفه بودن آغاز ارتباطات ، ارتباط  سرور و دستگاه از امنيت بالايي برخوردار است . سيستم تحت وبي نيز با امكان دسترسي اداره كل نوسازي و آموزش و پرورش مناطق و حتي مدرسه طراحي شده است .

يكي از مشكلات سيستم هاي گذشته بهم ريختگي ساعت دستگاه بود كه باعث از دور خارج شدن دستگاه ميشودكه با توجه به ارسال ساعت سرور در اين پروتكل مشكل مرتفع ميگردد.

نمونه صفحه تنظیمات موتور خانه


      
   نمونه دستگاه تولید شده توسط یکی از شرکت ها با امکان GSM و LAN

 
نظرات بازدید کنندگان


نام :
ایمیل (مخفی):
نظر :
حاصل جمع 3و4 چند است؟ :
 
 
کپی برداری از تمام مطالب سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
mahdi_esmailnia@yahoo.com